čtvrtek 19. prosince 2013

Zásobník nebo budka?

Díky, že jste přišli. Máme nové stránky, tak Vás na ně nyní přesměrujeme...

Do Štědrého dne zbývá už jen pár dní a možná stále ještě sháníte nějaké dárky. Pokud ano, tak pro Vás máme tip na jeden takový extra rychlý, vtipný i praktický. A je u něj i bonus - při rozbalovaní si můžete s ostatními členy rodiny udělat kvíz a hádat co to je. :-)
Jistě jste správně uhodli, že se nejedná o moderní budku pro ptáčky, ale o zásobník na toaletní papír. Je to drobnost, ale na WC ji v jistých chvílích oceníte. Dlouho nám něco takového doma chybělo, pořád jsem nemohla vymyslet, jak a co tam umístit. Až letos, na dovolené v Řecku jsem zahlédla v obchůdku se suvenýry tuhle věcičku, hned se mi to zalíbilo a věděla jsem, že tohle jednou budeme mít. Ne to z obchůdku s nápisem Greece, ale nějaké jiné, v domácí provedení. Trvalo to skoro půl roku, ale už i u nás máme na WC zásobu toaletního papíru. 
Tak a konec řečí, jdeme na to, ať to do těch Vánoc stihneme.

Co budeme potřebovat:
  • Pruh látky široký 23 cm a dlouhý 140 cm. 
  • Proužek látky 20 cm x 12 cm a kousek suchého zipu nebo kus tkalounu nebo provázku... podle toho, jaký zvolíte typ zapínání.

Začínáme...


Nachystáme si výše uvedený materiál. Tedy pruh látky široký 23 cm a dlouhý 140 cm, proužek na zapínání široký 12 cm a dlouhý 20 cm a kousek suchého zipu.


Dlouhým stranám u velkého pruhu látky zažehlíme do rubu 1 cm.


Malý proužek zažehlíme tak, aby nám vznikl proužek na zapínání. Kratším stranám zažehlíme 1 cm látky do rubu. 


Podélně proužek složíme na polovinu, rozložíme jej a ke vzniklé středové lince složíme ještě jednou dlouhé strany.


Proužek znovu složíme  a zažehlíme.


Před sešitím si na pásek našijeme suché zipy. Poloha suchých zipů je tak, jak je vidět na fotografii. Po našití suchých zipů pásek znova složíme a po obvodu sešijeme.


Velkému pruhu látky k sobě přiložíme kratší strany, líc je uvnitř a sešijeme. Zažehlený 1 cm si rozložte, sešijte a pak zase slože zažehlení zpět.


Šev rozžehlíme.


Nyní k sobě složíme delší strany pásu, lícem ven a při kraji k sobě látky sešijeme.


Vznikne mám uzavřený kruh, kde nikde nekouká žádný nezačištěný konec nebo rub.


V místě švu kratších stran na střed pruhu položíme zapínání a přišijeme. Pokud máte pocit, že takovýto druh zapínání na vaší toaletě nevyužijete, můžete našít jen kousek tkalounu a zavazovat na mašličky nebo rovnou při šití kratšího švu všít provázek a vytvořit poutko na zavěšení apod. 


Pruh si srovnáme na podložku tak, aby zapínání bylo na jedné ze stran a rozměříme si pás na třetiny. V místě třetin pruh sešijeme a máme hotovo!


Zásobník naplníme ruličkami a pověsíme třeba pod umyvadlo. Pokud by se Vám zdál zásobník na 3 ruličky moc dlouhý, můžete na začátku pruh látky o 1/3 zkrátit a vytvořit zásobník jen na 2 roličky. 
Látku můžete volit i podle ročního období nebo blížících se svátků a mít tak stylovou i toaletu. :-)

Děkuji, že jste dočetli až sem, užijte si šťastné a veselé Vánoce a hodně ušitých kilometrů v Novém roce!

Šijte s námi.
b.  

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...