sobota 29. září 2012

Bekovka

Díky, že jste přišli. Máme nové stránky, tak Vás na ně nyní přesměrujeme...

Díky, že jste přišli. Máme nové stránky, tak Vás na ně nyní přesměrujeme...

Na léto jsou super kloboučky, ale na podzim už by to chtělo něco, co se dá v případě potřeby stáhnout i na uši. A tak je na čase ušít si jednoduchou, ale efektní bekovku.Co budeme potřebovat:
  • Kus jakékoli látky, ze které by se vám bekovka líbila :-)
  • Kousek prádlové gumy, cca 10cm
  • Kousek výztuhy, já jsem použila ronar a stačilo to.
  • Střih, který si můžete stáhnout zde.


      Začínáme…
Vystřihneme si všechny díly. Na kšilt a hlavní díl použijeme střih, ostatní zvládneme bez.
  • 1x hlavní díl
  • 2x kšilt z látky a 1x z výztuhy
  • 2x pásky široké 5cm a dlouhé cca 60cm (obvod hlavy plus cca 10cm na švy a vůli pro gumu)
  • 1x pásek 3 x 10cm na začistění zadního vybrání.
Na hlavním dílu si zapošijeme záševky a rozžehlíme je.

 


Pásek na začištění zadního výřezu si zažehlíme na šikmý proužek. Tedy podélně napůl a delší strany opět ke středu.   Pásek nasadíme na výřez a při kraji pásku přišijeme.Nachystáme si kšilt. Látkové díly si dáme lícem k sobě a pod ně položíme výztuhu.Tento sendvič po vnějším oblouku sešijeme a protočíme lícem ven. Při kraji pak kšilt ještě prošijeme, ať vrstvy pěkně sedí na sobě.Tady nemám fotografie, selhal foťák, tak pozorně čtěte, a když tak se ptejte. J
Vezmeme si obvodové pásky a oběma zažehlíme jednu z dlouhých stran 1cm do rubu. Sežehlení zase rozložíme a pásky sešijeme na kratších stranách. Vzniklé kroužky k sobě přiložíme lícem k líci. Dáváme si pozor, aby strany se zažehleným 1cm byly u sebe, a aby u sebe byly i švy sešití kroužků. Mezi takto nachystané pásky vložíme kšilt. Umístíme kšilt tak, aby švy kroužků byly vzadu, tedy na druhé straně od kšiltu, a aby strana, kde máme zažehlené kraje, zůstala bez kšiltu. Vše si dobře sešpendlíme a sešijeme. 
Protočíme pásky lícem ven a při kraji můžeme ještě prošít.

Dříve zažehlené hrany pásků zahneme zpět do rubu a mezi pásky vložíme hlavní díl bekovky. Okraje dílu šošolky musíme při vkládání mezi díly přiměřeně nařasit. A co je přiměřeně? J Po nařasení musí být obvod šošolky o 8 až 10cm menší, než je obvod hlavy budoucího majitele. Díly si pěkně sešpendlíme a při kraji sešijeme. V zadním výřezu k sobě pásky nesešíváme, ať mezi ně můžeme ještě vložit gumu.Gumu vložíme v zadním výřezu mezi pásky a kraje přišijeme na začátku a na konci výřezu k páskům.
 A už nám zbývá jen sešit nesešitou část pásků a máme hotovo! b.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...